22.04.2022
Поділитися: 0
  • Facebook
12775

Як допомогти дитині добре вчитися? – рекомендації для батьків школярів

Батьків часто не влаштовує успішність школярів та їхнє ставлення до навчання: оцінки, рівень знань, час, який зазвичай витрачається на заняття. Чи можуть дорослі якось вплинути на все перераховане та допомогти дитині, щоб вона добре навчалася? Відповімо на ці та інші питання в цій статті.

Як допомогти дитині добре вчитися

Чи потрібно змушувати дітей навчатися?

Батьки розуміють, яку роль відіграє освіта, а тому ретельно стежать за успішністю своїх дітей, закликають їх приділяти більше уваги навчанню. Проте не всі учні відповідально підходять до занять у школі та до виконання домашніх завдань. Бажаючи якось вплинути на оцінки та рівень знань, дорослі змушують їх займатися, але це дає лише короткочасний результат.

Щоб дитина добре вчилася, вона сама повинна усвідомлювати важливість освіти та роль, яку вона відіграє в її житті. Тому батькам треба пояснити школяру, що вчиться він не стільки заради оцінок та похвали, скільки для себе та свого успішного майбутнього. Якщо учень розумітиме це, то рівень його мотивації, відповідальності та самоорганізації підвищиться, а успішність – покращиться.

Як навчитися добре планувати свій час

Якість виконання домашніх робіт безпосередньо впливає як на успішність у школі, так і на рівень знань учнів. Тому дуже важливо навчити їх ефективно справлятися з уроками – так, щоб завдання виконувались добре, а підготовка до наступного навчального дня не тривала багато часу. Щоб підвищити продуктивність учня, треба навчити його планувати свій час.

Вчимо дітей планувати свій день

Для цього потрібно побудувати режим дня, виділивши в ньому певні години для виконання домашніх завдань. При цьому варто враховувати побажання школярів, адже одним дітям зручніше займатися вдень, а іншим – ближче до вечора.

Щоб не втомлюватися і не втрачати концентрацію в процесі занять, потрібно робити хоча б п'ятихвилинні перерви приблизно раз на пів години. Такий відпочинок не буде забирати багато часу, але дозволить значно знизити стомлюваність.

Допомагаємо зосередитись на навчанні

Від виконання домашніх завдань школяра може відволікати безліч факторів: бажання піти перекусити, перевірити повідомлення в соцмережах, трохи подивитися телевізор чи відео в інтернеті. Усе це заважає зосередитися на навчанні, через що страждає якість освіти, а час, який у результаті витрачається на виконання тих чи інших вправ, збільшується. Щоб учень менше відволікався у процесі занять, запропонуйте йому пообідати заздалегідь, а гаджети – відкласти, поки він робить уроки.

Планування свого дня і зосередження на поточних завданнях – це дуже важливі навички, які стануть у пригоді не тільки у шкільні роки, а й у дорослому житті. Тому варто привчати дітей до самоорганізації та виховувати відповідальність, оскільки саме ці якості допоможуть їм добре вчитися.